АКТУЕЛНО

Автомобил разнесе контејнери на Партизанска

Разнесени се контејнерите на булеварот Партизнаски одреди во близина на Универзална сала. Контејнерите се оштетени од сообраќајка, односно возило се качило на тротоарот, ги разнело контејнерите и удрило во солбчињата на пешачката патека. Целата пешачка патека е затрупана со ѓубре од контејнерите, а садовите за смет се целосно уништени. Возилото е паркирано на булеварот и во моментот се чекаат екипи на Министерството за внатрешни работи.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...