ИНФО

Центарот на Скопје денес без вода

Строгиот центар на Скопје денес ќе биде без вода. Од ЈП „Водовод и канализација“ велат дека поради дефект без вода ќе бидат жителите на улицата Даме Груев.

„Ќе се интервенира на отстранување на уличен дефект на водоводна мрежа со пречник од Ф80 на крстосницата од улица  Даме Груев до улица Македонија. Поради тоа од 8:30 часот до завршување со интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците во овој дел“, велат од „Водовод“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...