ИНФО

Четворица повредени во судар меѓу возило на Брза помош и автомобил

Четири лица се повредени во судар на возило на Брза помош и автомобил.  Едно лице е со тешки телесни повреди.

Како што соопштија од Министерството за внатрешни работи  сообраќајката се случила на крстосницата од булевар Климент Охридск и улица Св.Кирил и Методиј, во центарот на Скопје.

„Се судриле патничко моторно возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ч.Д.(57) од Скопје и возило „мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки сопственост на Итна медицинска помош управувано од В.С.(23) од Куманово. Со тешки телесни повреди се здобил Ч.Д., возачот на „фолксваген туран“, а другиот возач на возилото од Итна медицинска помош, сопатничката од истото возило А.К.(40) и лицето кое се превезувало како пациент Ж.Ц.(72) се со полесни повреди“, се вели во соопштението на МВР.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...