АКТУЕЛНО

Улица Топаанска изрешетана со дупки и затрупана во ѓубре

Улицата Топаанска, на влезот пред Ромското маало е раскопана, дупка до дупка, од двете страни со расфрлано ѓубре. Долж улицата зјаат отворени шахти, вирови со вода има на секој чекор. Иако оваа улица е многу фреквентна, со оглед дека на возачите им служи како сервисна, за да ги избегнат гужвите на главните улици и булеварот во Топанско поле. Згора на се, на улицата се поставени два лежечки полицајци, кои се екстремно високи и дополнително го отежнуваат избегнувањето на огромните дупки.

Засега нема најави за реконструкција на оваа улица ниту од надлежната општина Чаир, ниту пак од Град Скопје.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13...

АКТУЕЛНО

Кисела Вода набавува мерна станица за квалитет на воздух што ќе се постави кај Цементарницата

Општина Кисела Вода вчера го распиша огласот набавка на мерна станица за...

АКТУЕЛНО

Скопската зоолошка градина демантира дека немаат адекватен кадар за грижа за животните

Скопската зоолошка градина има двајца дипломирано ветерирани со полно работно време кои...

АКТУЕЛНО

Започна реконструкцијата на улицата „Калош Дани“ во Карпош

Започна реконструкцијата на улицата Калош Дани во општина Карпош. Екипите на јавното претпријатие...