ИНФО

Бесплатни очни прегледи за идните првачиња во Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров, втора година по ред, во соработка со ПЗУ Европска Очна Болница, дел од групацијата Санте Плус ќе овозможи бесплатни офтамолошки прегледи за сите дечиња кои треба да се запишат во прво одделение. Сите родители кои имаат првачиња за запишување во основно образование, на територија на нашата општина, потребно е да се најават на телефонскиот број 02 20 50-999 или на 070/309-126.

Прегледите ќе се одвиваат од 14 до 15:30 часот во просториите на болницата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...