ИНФО

135 казни за едно деноноќие

Од Секторот за внатрешни работи Скопје известуваа дека вчера на територија на главниот град изречени се вупно 135 казни во областа на сообраќајот.

Од изречените 135 мерки, за возење повеќе од дозволената брзина изречени се 16 казни, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за непочитување на првенство на минување. Изречени се 10 казни за минување на затворен сигнал (црвено светло), три санкции за недавање првенство на минување на пешаци, информира МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...