ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Каква жена бараат хороскопските знаци?

Машките припадници на хороскопскиот знак Вага ја бараат физичката убавина на жената, а потоа и нејзините добри особини, додека пак Рибите се малку вљубени во себе и чекаат жената да го направи првиот потег.

Овен (21.3-20.4)

Со убаво обликувано тело и секогаш опкружен со жени, Овните имаат силен инстинкт да бидат во центарот на вниманието. Сакаат разиграни жени, но ја земаат предвид и нивната интелигенција. Особено ги ценат дамите кои знаат да комуницираат и кои не се плашат од нови контакти. Машките припадници на хороскопскиот знак Овен се романтични и добри љубовници. Тој е одличен планер во пракса, а најдобар начин да му влезе под кожа е да придонесе за неговите планови. Вреден е, па лесно заработува пари, но брзо ги губи поради екстраваганција.

Бик (21.4- 20.5.)

Мажите од овој знак се доследни и бараат практичност во различни животни ситуации. Тие се многу вредни, но сакаат нивната работа да биде препознаена и почитувана. Тврдоглавоста и скептицизмот се нивните главни слабости, а често покажуваат љубомора и посесивност. Иако понекогаш е тешко да се заведат, во среќната врска Бикот ќе ја брани честа и сигурноста без компромиси, дури и да влезе во физички пресметки доколку е потребно. Имаат исклучителен вкус за убавина (особено облека и храна) и талент на финансиски план.

Близнаци (21.5.-21.6.)

Интелигентен и комуникативен, овој човек во просек поминува низ повеќе предбрачни врски од другите знаци. Тој е шармантен и сакан од спротивниот пол, кој веднаш го забележува неговиот хумор и позитивни вибрации. Заводливи се, но сакаат брзо промени. Нивните сопруги секогаш мораат да смислуваат нови начини како да ги забавуваат и постојано да ги предизвикуваат, што не е секогаш лесно. Отворени се за мислењето на другите, но често филозофираат, што на крајот остава впечаток дека се неодлучни.

Рак (22.6-22.7.)

Целосно ориентирани кон семејниот живот, тие се емотивни и посветени на својата партнерка.  Имаат силна врска со неговата мајка. Често го менуваат расположението и се многу внимателни со парите. Ракот работи на сличен начин при изборот на жена и потребно е одредено време за да се отвори. Иако е чувствителен, убавината ја бара во се што ќе види. Претставниците на овој знак сакаат убава облека и често стануваат талентирани готвачи и писатели.

Лав (23.7-22.8.)

Харизматичен и желен за внимание, Лавот има огромна доверба во своите способности. Оптимист и независен, тој лесно станува центар на вниманието и знае како да остане таму. Тој е одговорен во врската, но може лошо да се однесува со своите подредени. Исклучително тврдоглав, тешко прифаќа пораз и неуспех. Партнерките мора да ја разберат неговата страст за успех во животот и секогаш треба да бидат подготвени да споделуваат комплименти и охрабрување. Најлошото нешто што можете да го направите со Лавот е да го игнорирате или да не ги забележите неговите достигнувања.

Девица (23.8.-23.9.)

Практично и логично, преставниците на овој знак често имаат врски со науката или медицината. Секогаш се грижат за хигиената и изгледот и ги забележуваат неуспесите на партнерите во овој поглед. Не се премногу отворени во покажувањето емоции, што не значи дека ги немаат. Среќни се кога жените покажуваат почит кон својот интелект. Нивната главна слабост е недостатокот на самодоверба и од партнерите очекуваат доказ за нивната посветеност. Од друга страна, обѕирноста и трпението произлегуваат од нивната рационалност.

Вага (24.9.-23.10.)

Со атлетска градба и добри комуникациски вештини, мажот Вага е добар љубовен партнер во многу аспекти. Имаат смисла за хумор, знаат да привлечат и нивната енергија никогаш не останува незабележана. Една од нивните најголеми доблести е способноста едноставно да се издигнат од пепелта и да се борат дури и кога сè изгледа безнадежно. Од друга страна, тие имаат тенденција да бидат површни, расипнички и опседнати со себе. Тие прво ќе ја бараат физичката убавина кај жените, а дури потоа нивните доблести.

Скорпија (24.10-22.11.)

Мажите од овој знак лесно ќе заведат жена, без разлика како изгледаат. Имаат силна желба за позиција и контрола, а нивната мистериозна природа никого не остава рамнодушен. Парите, возбудата и статусот лесно ги мотивираат. Сакаат лојален партнер. Овие луѓе едноставно уживаат да бидат со своите партнери.

Стрелец (23.11.-21.12.)

Мажот Стрелец зрачи со оптимизам и радост и секогаш гледа на добрата страна на нештата. Подеднакво е успешен и во кариерата и во врските. Како вечно дете, не се грижи многу за својот изглед и нема да има ништо против ако партнерот го прави истото. Тој нема ни трошка љубомора или посесивност и пред се ја цени слободата и довербата. Во исто време, ова е неговата слабост. Тој знае да биде наивен, па затоа очекува премногу од другите. Со својата искреност често ги навредува соговорниците.

Јарец (22.12.-20.1)

Мајстор кога станува збор за деловната кариера, Јарецот е интелигентен, успешен и упорен во своите планови. Вешт е во правење пари и контакти, тој е лидер по природа, кој лесно ги придобива другите кон своите цели. Иако е изненадувачки емотивен, тој тешко ги изразува своите чувства. Јарецот ќе избегне жена која ги дели неговите амбиции, плашејќи се дека тоа ќе ја загрози неговата владејачка позиција.

Водолија (21.1.-19.2.)

Припадниците на овој знак се стабилни и силни и сакаат да придонесуваат за општеството. Секогаш се подготвени да сочувствуваат, но затворени кога станува збор за зборување за сопствените емоции, мажот Водолија тешко го разбира спротивниот пол. Затоа често завршуваат со постари, поискусни жени кои ги разбираат нивните чести афинитети за мечтаење и тишина. Ако живеат во средина без притисок, ќе ве сакаат.

Риби (20.2.- 20.3.)

Нив ги привлекуваат и оние кои изгледаат како да ги сакаат. За мажот Риби привечна е онаа дама која има прекрасна прегратка. Тој може да биде привлечен од неа затоа што има топли очи со љубов. Топлината можеби е особина на личноста, но припадниците на овој знак се малку вљубени во себе и чекаат жената да го направи првиот потег.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Паричниот хороскоп за јуни носи многу изненадувања

Играме уште еден ѕвезден рулет, а ѕвездите ќе бидат поповолни за пари...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...