ИНФО

ВЕЧЕРВА: Хуманитарен концерт за помош на Никола Ѓорѓиев

Денеска (среда), во спортската сала Методија Андонов Ченто, во ООУ „Наум Наумовски Борче“ во скопската населба Маџари, ќе се одржи голем хуманитарен концерт за младиот Никола Ѓорѓиев.

Концертот е со почеток во 19 часот, а ќе настапат Ламбе Алабаковски, ДНК, Пајак, Бојана Скендеровски и уште голем број други познати музички имиња.

Влезниците ќе се продаваат на влезот, а собраните средства ќе бидат наменети за лекување на Никола кој наскоро го започнува лекувањето против агресивниот тумор во Турција.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...