ИНФО

ВЕЧЕРВА: Хуманитарен концерт за помош на Никола Ѓорѓиев

Денеска (среда), во спортската сала Методија Андонов Ченто, во ООУ „Наум Наумовски Борче“ во скопската населба Маџари, ќе се одржи голем хуманитарен концерт за младиот Никола Ѓорѓиев.

Концертот е со почеток во 19 часот, а ќе настапат Ламбе Алабаковски, ДНК, Пајак, Бојана Скендеровски и уште голем број други познати музички имиња.

Влезниците ќе се продаваат на влезот, а собраните средства ќе бидат наменети за лекување на Никола кој наскоро го започнува лекувањето против агресивниот тумор во Турција.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...