ИНФО

Бутел со песна ќе го прослави 18. роденден

Утре со почеток од 19:00 часот на паркингот на спортско рекреативниот центар Македонија, Радишани (поранешно Олимпија), Општина Бутел организира роденденска забава по повод 18 години од формирањето на општината.

Присутните ќе ги забавуваат македонските музички ѕвезди: Пајак, Таско, Андријана Јаневска, Сузана Спасовска, КУД Плетеница и хорот при ООУ Ацо Шопов.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...