ИНФО

УЛОВЕН НА РАДАР: Возел 246 километри на час

Во полициска контрола, во текот на вчерашниот ден, бил фатен возач кој со автомобилот возел 246 километри на час. Од фотографиите, што утринава ги споделија од Министерството за внатрешни работи, се гледа дека освен овој возач, во радарска контрола, со голема брзина биле фатени и други двајца возачи од кои едниот возел 222, а другиот 216 километри на час.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека освен овие возачи, во текот на вчерашниот ден, за брзо возење биле казнети 244 возачи.

Оттаму нагласуваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...