СЦЕНА

ПРОМОЦИЈА НА НОВИ СОДРЖИНИ ОД МАКЕДОНСКИ АВТОРИ ВО ДПМ

Во Друштвото на писателите на Македонија денеска со почеток од 11 часот ќе се одржи настан „Во име на новото“,  чија цел е да се промовира новото творештво на неколку македонски автори – членови на ДПМ.

Како што најавуваат од ДПМ, ќе бидат претставени авторите Јулијана Величковска, Игор Анѓелков и Иван Антоновски, а настанот ќе го води младиот македонист Пепи Стамков. 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СЦЕНА

Викендов „Златно Славејче“ во Филхармонија, гостува познатиот рапер Пајак

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи годинешното издание на реномираниот детски...

СЦЕНА

Омаж за Каталин Ладик и претставата „Слугинки“ вечерва на МОТ

Претставата „Слугинки“ во продукција на Турскиот театар во Скопје вечерва ќе биде...

СЦЕНА

Десетици театарски настани, претстави, предавања и промоции на 48 издание на Младиот отворен театар – МОТ

МКЦ го најавува 48-то издание на Млад отворен театар – МОТ, од...

СЦЕНА

Почна „Скомрахи 2023“, на програмата 25 филма и седум студентски пиеси

Со краткиот филм „Тага“ во режија на Тина Величковиќ и дипломската театарска...