ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 17 ДО 24 АПРИЛ!

Неделата што претстои е важна бидејќи ретроградниот Меркур пристигнува на 21 април, а ден претходно имаме затемнување на Сонцето во Овен и млада месечина.

Сите обврски треба да ги завршите до 21 април, бидејќи потоа се ќе биде забавено. Недоразбирање, метеж во сообраќајот, задоцнета документација, одложување на реализацијата на плановите – сето тоа се манифестации на ретрограден Меркур.

ОВЕН

РАБОТА – Марс во Рак укажува дека сте растргнати меѓу семејните проблеми и работата. Поради ова бурно реагирате на се што ви се случува, па не успевате да се фокусирате на работата. Меркур оди во ретроградна состојба на 21 април, затоа завршете ги важните деловни работи до тој датум. Од крајот на неделата плановите се одложуваат на работа. Затемнувањето на Сонцето во вашиот знак на 20 април ви носи големи промени на сите полиња.

ЉУБОВ – Венера во Близнаци ви носи многу погрешни зборови во однос на личноста за која се грижите. Тоа значи дека ќе имате празни разговори кои не водат никаде, а ништо нема да решите на тој начин.

ЗДРАВЈЕ – Чувствителен стомак.

БИК

РАБОТА – Венера е во втората куќа и парите ви се приоритет во наредниот период. Сепак, неговиот аспект со Сатурн не ви дозволува да се збогатите, па имате преголеми очекувања во однос на некој деловен проект. Веројатно очекувате да добиете повеќе пари кои нема да стигнат. Ќе бидете во преговори за правење паралелен деловен проект, но ќе останат само празни зборови.

ЉУБОВ – Марс во Рак укажува дека вашиот партнер има семејни проблеми. Доколку сте во брак, ќе имате сериозни дискусии за станот и роднините. Слободните бикови ќе флертуваат преку пораки, но многу договори ќе останат само со зборови.

Здравје – Послаба циркулација.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Ви претстои недела во која Меркур оди ретроградно на 21 април, па затоа треба да се подготвите за хаотичен период во кој ништо нема да оди според планот. Искористете ги деновите кога Меркур не е ретрограден за да ги завршите задачите, кои подоцна ќе бидат продолжени до 15 мај. Затемнувањето на Сонцето во вашиот знак на 20 април ви носи големи промени на сите полиња.

ЉУБОВ – Венера во вашиот знак носи зголемени страсти, флерт и можност за заљубување. За вас пролетта официјално започнува со влегувањето на Венера во вашиот знак, бидејќи ќе сакате да се впуштите во нова романса. Ќе ви се допадне се што е ново и интересно. Ќе бидете неодоливи за луѓето од спротивниот пол.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

РАК

РАБОТА – Марс во вашиот знак ви носи излив на енергија, но треба да внимавате да не претерате кога се во прашање амбициите за кариера. Ќе бидете исцрпени бидејќи најголемиот дел од енергијата ќе ја вложите во работата. Вториот дел од неделата е поволен за финансии, но не и за преговори. Ретроградниот Меркур започнува на 21 април и ќе ви донесе комуникациски хаос, па не очекувајте од тој датум лесно да ја завршите документацијата.

ЉУБОВ – Под влијание на Марс имате различни промени во расположението, но склони сте кон тајни врски. Ве привлекуваат луѓе кои сакаат да комуницираат со вас за нивните емоции, додека некако остануваат скриени од јавноста. Можно е да имате тајна љубов.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ЛАВ

РАБОТА – Сонцето се приближува до Бикот, па работата ќе ви биде најважното поле во животот во наредниот период. Доаѓаат големи промени за вас, а треба да внимавате на ретроградниот Меркур кога се парите во прашање. Сè уште е поволен период за патување.

ЉУБОВ – Венера влегува во Близнаците, па ќе го насочите погледот кон некој кој ви е пријател долго време. Во исто време, пријателската поддршка ќе ви биде најважна во наредниот период. Со добра комуникација, пријателството лесно може да се претвори во љубов.

ЗДРАВЈЕ – Болки во грлото.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Ретроградниот Меркур ќе ги забави вашите планови за патување, како и реализацијата на некои планови. Доколку сте планирале да го подобрите вашето знаење за работата што ја имате, тоа секако ќе биде продолжено. Венера во Близнаци ви носи покреативна работа, но ќе бидете расеани и ќе ви биде тешко да се концентрирате на обврските.

ЉУБОВ – Венера во десеттата куќа ви носи флерт околу работата. Ова е некој кој е многу успешен во својата работа и ќе ве заинтригира со својата смисла за хумор. Ова е некој кој е комуникативен и младешки. Доколку имате постојана врска или брак, дефинитивно ќе има проблеми во комуникацијата.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ВАГА

РАБОТА – Венера е во Близнаци па фокусот го префрла на можна соработка во странство, но и на судски постапки. Доколку имате процес кој е во тек, може да очекувате новости во наредниот период. Ретроградниот Меркур навистина ќе ја забави финансиската реализација, па имајте на ум дека многу планови ќе мора да почекаат до средината на мај.

ЉУБОВ  – Марс во Рак ви носи многу емоционални турбуленции. Личноста за која се грижите има деловни проблеми кои го оптоваруваат. Ако имате можност, можете да патувате со личноста за која се грижите. Промената на околината може да биде вистинското решение за вас.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Поради Марс во Рак, сето она што ви се случува го доживувате емотивно. Минувате низ процес на нагли промени поради кои ситуацијата на работа се менува од ден на ден. Вашите очекувања нема да се остварат во наредниот период, бидејќи на 21 април започнува ретроградниот Меркур кој ќе расипе многу планови. Можна е нова деловна понуда која повеќе ќе одговара на вашиот сензибилитет.

ЉУБОВ – Венера е во Близнаци, па флертувањето започнува преку СМС пораки. Тоа може да биде некој кој ве насмее или сака да постигнете подлабока комуникација. Венера во Близнаци може да ви донесе флерт со две личности одеднаш. Во секој случај, вашиот љубовен живот станува повозбудлив.

ЗДРАВЈЕ – Болки во стомакот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Венера е во Близнаци, па на работа сте растргнати помеѓу две идеи или повеќе деловни опции. Не е исклучено да добиете можност да добиете нова работа, но нема да можете да се одлучите. Меркур во аспект со Уран може да ви донесе брза промена на работата што може да ве изненади. Пред вас е недела со големи промени.

ЉУБОВ – Меркур оди ретроградно на 21 април, што значи дека ќе имате враќање на луѓето од минатото. Некој со кој имате нејасна врска ќе се врати во вашиот живот. Можно е да се обнови старата романса, но во краток интервал, бидејќи кога Меркур ќе тргне напред на 15 мај, можеби ќе помислите дека тоа било погрешна одлука.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ЈАРЕЦ

РАБОТА– На 21 април треба да се подготвите за ретрограден Меркур, бидејќи ситуацијата на работа од тој момент ќе биде збунувачка. Доколку планирате да ја смените работата, знајте дека вестите за преговорите ќе се пролонгираат, па роковите дефинитивно нема да се испочитуваат. Имајте на ум дека се е на свое место до 14 мај, па ќе мора да се прилагодите на периодот во кој се одложуваат деловните планови.

ЉУБОВ – Марс во Рак не ве радува, бидејќи доколку имате партнер, забележувате дека се почести расправиите. Марс во Рак ви носи поголеми критики од стариот партнер, но и потреба саканата личност повеќе да влијае на вас. Венера во Близнаци може да ви донесе кореспонденција со личност од работа, но на кратко.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Нагласеното поле за комуникација ви носи многу повици и разговори. Можно е да се одлучите за пократко патување. Доколку преговарате за работа, знајте дека од 21 април со ретрограден Меркур се ќе биде одложено. Не е добра недела за решавање на наследните прашања.

ЉУБОВ – Со партнерот од крајот на неделата влегувате во фаза кога ќе ви биде поудобно со домашната атмосфера. Венера во Близнаци ви носи и нов флерт бидејќи ќе имате познаник на јавно место. Во наредниот период ќе имате многу покани за забави, а најдобро ќе се чувствувате дома.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РИБИ

РАБОТА – Сатурн во вашиот знак полека, но сигурно ја менува целата ваша судбина. Ова навестува големи промени и на работа и на сите полиња. Претстојната недела е важна за разговори, но кога на 21 април ќе му се придружи Меркур ретрограден, знајте дека плановите ќе бидат одложени до мај.

ЉУБОВ – Меркур се движи ретроградно, затоа очекувајте повици од минатото. Некој со кого некогаш сте имале нешто емотивно ќе сака да се врати во вашиот живот. Старата љубов повторно ќе затропа на вашата врата, но враќањето не е најпаметната одлука.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...