ИНФО

НА ВЕЛИГДЕН КАЗНЕТИ 53 ВОЗАЧИ

Од Секторот за внатрешни работи Скопје известуваат дека вчера на територијата на главниот град се изречени вкупно 53 мерки во сообраќајот. Меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31 санкциja, како и седум мерки за возење без возачка дозвола.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, со апел до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта, најавуваат од МВР.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...