ИНФО

Жичницата на Водно денес и утре ќе работи од 10 до 18 часот

Жичарницата на Средно Водно денеска и утре ќе работи вообичаено односно од 10 до 18 часот. Од јавното сообраќајно претпријатие информираат дека жичницата нема да работи во вторник поради редовните контроли.

До Средно Водно за празничните денови ќе сообраќаат и автобуските линии. Линиите 25 (Транспортен центар-Средно Водно), 25А (Автомакедонија-Средно Водно) и 25Б (Дом на печат-Средно Водно) ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Ќе работи и паркингот на Средно Водно односно паркирање ќе се наплатува од 8 до 16 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...