АКТУЕЛНО

Жителите на Карпош решенија за данок на имот можат да ги земат во Општината

Жителите на Карпош кои немаат добиено решенија за данок на имот за 2023 година, можат истите да ги добијат во просториите на Општината. Дел од граѓаните се жалат дека решенијата кои со години ги добиваат по пошта, сега не им се стигнати.

„Решенијата можат да се подигнат во Одделението за утврдување и наплата на даноци, такси и други надоместоци, кое функционира во рамки на Општина Карпош на улица Радика бр. 9“, велат од Општина Карпош.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13...

АКТУЕЛНО

Кисела Вода набавува мерна станица за квалитет на воздух што ќе се постави кај Цементарницата

Општина Кисела Вода вчера го распиша огласот набавка на мерна станица за...

АКТУЕЛНО

Скопската зоолошка градина демантира дека немаат адекватен кадар за грижа за животните

Скопската зоолошка градина има двајца дипломирано ветерирани со полно работно време кои...

АКТУЕЛНО

Започна реконструкцијата на улицата „Калош Дани“ во Карпош

Започна реконструкцијата на улицата Калош Дани во општина Карпош. Екипите на јавното претпријатие...