ИНФО

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Како да се облечете викендов и дали да земете чадор

Според најавите од метеоролозите првиот ден од викендот ќе имаме променливо и облачно време. Околу пладне се очекува краткотрајно невреме со поројни дождови, засилен ветер и појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 7 до 18 степени.

Облачното време ќе продолжи и во недела, проследено со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 6 степени, а максималната температура ќе се движи од 15 до 21 степен.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...