СКОПСКИ ВЕСТИ

РЕАКЦИЈА ОД ГРАЃАНИ: Во Карпош 4 истоварени глутница кучиња

Како што дознаваме од група граѓани од Карпош 4, денеска околу 10 часот на улица Волгоградска биле истоварени 6 големи црни кучиња од непознат сторител.

Граѓаните упатуваат апел до ЈП Лајка да ги дислоцира овие кучиња бидејќи во близина има градинка и училиште како и голема френквенција на луѓе.

Понатаму велат дека подобро е да спречат и превенираат на време, за да не се случи некоја трагедија како што имаше изминативе денови.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПСКИ ВЕСТИ

МОН објави конкурс за учебници за седмо одделение кои ќе се користат од наредната учебна година

Министерството за образование и наука – Педагошка служба денеска објави Конкурс за...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Аеродром ги прими учениците од основното училиште „Лазо Ангеловски“

Општина Аеродром продолжува со активностите во чии рамки учениците се запознаваат со...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Небото е тематски двигател на изложбата „Синестетички релации“

Во Центарот за култура „Ѓорче Петров“ во Скопје денес со почеток во...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Земени мостри за утврдување дали отпадот кај Орман е токсичен

Прекршочна или кривична пријава или, пак, само опомена ќе заработат надлежните за...