СКОПСКИ ВЕСТИ

НЕМА ПОДОЛГИ ЧЕКАЊА НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ

Патниот правец од с. Виничани до Градско во деновите од продолжениот празничен викенд (14, 15, 16, и 17 април) нема да биде затворен, но патниот правец е во изградба и брзината на движење е прилагодена на 40километри на час, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПСКИ ВЕСТИ

Утре ќе се одржи првиот „Dog Fest” во Скопје

Утре (18 мај) со почеток во 12 часот во „Hera Happy friendly...

СКОПСКИ ВЕСТИ

„Радикално Навивање“- Изведба за танцот како форма на протест

Локомотива ги кани гледачите да ја проследат  „РАДИКАЛНО НАВИВАЊЕ“, втората претстава во рамки...

СКОПСКИ ВЕСТИ

В сабота герила акција „Трчаме за чиста Матка“

Комисијата за животна средина при Федерацијата на планинарски спортови, оваа сабота, на...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Во Скопје се отвори прв Центар за поддршка и советување на мажи

ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување вчера во Скопје отвори...