СКОПСКИ ВЕСТИ

ГУЖВА НА ГП БОГОРОДИЦА

Нова ситуација на граничниот премин Богородица, каде се чека и повеќе од еден час. Овој продолжен викенд голем број граѓани го искористија да прошетаат надвор од земјава. За влез кај нашиот јужен сосед се чека и повеќе од еден час, во пет колони. Пропуштањето на возилата оди доста бавно а редиците возила се километарски.

Како што јавуваат од АМСМ, ситуацијата на останатите гранични премини не е променета, односно нема забележано поголеми гужви.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПСКИ ВЕСТИ

Герасимовски: Сајбер булингот е „злото“ на новото време, клучно е домашното воспитување

Сајбер булингот е „злото“ на новото време кое бара сериозен пристап од...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Арсовска со навреди кон деканот на градежниот факултет: Тоа е оној кој од дома по пижами даваше дијагностика за мостот Беласица

Во интерјву за емисијата 360 степени градоначалничката на Скопје упати навреди кон...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Нова механизација за ЈКП „Гази Баба“ и изградба на спортски центар во Хиподром

Општина Гази Баба промовираше два нови проекти со вкупна инвестициска вредност од...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Во скопската Зоолошка се одбележа Светскиот ден на нилскиот коњ

Вчера по повод Светскиот ден на нилскиот коњ, пред живеалиштето на Буцо...