АКТУЕЛНО

СЕ БЕЛЕЖИ РУЗВЕЛТОВА, ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ КОМПЛЕТНО ГОТОВА

Екипи од ЈП „Улици и патишта“ од утрово почнаа со бележење на хоризонтална сигнализација на улицата Рузвелтова. Се бележат летните и пешачките премини на потегот од булеварот Партизански одреди до Рузвелтова.

„Денес комплетно ќе ја завршиме улицата и со тоа ќе биде вратен нормалниот режим на сообраќај на овој дел од градот“, ни рекоа работниците од „Улици и патишта“.

Град Скопје почна со промена на асфалтот на улицата Рузвелтова на 15 март. Градежните работи ги изведуваше фирмата „Топ Билд ДООЕЛ“, а реконструкцијата чини околу 190.000 евра.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

„Анима мунди“ бара да почне процес на затворање на зоолошките градини

Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ бара да се започне процес...

АКТУЕЛНО

Хуманитарен настан за лекување на Кара Селовска

Општина Центар денес во Паркот на Франкофонија организира музички хепенинг за собирање...

АКТУЕЛНО

Четирите дами на „Destiny Quartet“ ги наполнија со љубов срцата на публиката во Филхармонија со „Јовано Јованке“ и „Џипси сонг“

Четирите дами Гергана Алексиева и Венета Гудева на виолина Александрина Митева на...

АКТУЕЛНО

Јуниорите на Работнички ќе тренираат бесплатно во салата на „Коле Неделковски“

Советот на Општина Центар го усвои предлогот на градоначалникот Горан Герасимовски за...