ИНФО

ВОДОВОДЕН ПРИКЛУЧОК: Дел од Козле и Железара без вода

Поради изведување на водоводен приклучок на ул. Козле 21б, вода ќе немаат корисниците на дел од улица Козле (од бр.1 до бр. 55-непарни броеви). Од 10:00 часот до завршување со завршување на работните активности.

На ул. Филип Филиповиќ бб (во близина на ООУ “Григор Прличев“), без вода ќе бидат корисниците од ул. Филип Филиповиќ и Гемиџиска. Од 09:00 часот до завршување со работните активности.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...