ИНФО

ПРАЗНИЧНО РАБОТНО ВРЕМЕ НА ШАЛТЕРИТЕ НА ВОДОВОД

Шалтерите за наплата во Дирекцијата на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во пресрет на велигденските празници, во петок (14.04.2023) ќе работат само прва смена од 7:30 до 15:30 часот, додека пак во сабота (15.04.2023) и понеделник (17.04.2023), нема да работат. Со редовно работно време ќе продолжат во вторник, 18.04.2023.

Од јавното претпријатие повикуваат, граѓаните да ја искористат можноста дадена преку електронските сервиси, на нивната веб страна www.vodovod-skopje.com.mk.

Полесен и побрз пристап до услугите е овозможен со мобилната апликација на претпријатието. Информациите поврзани со фактурите и нивната наплата се достапни и преку апаратите за наплата распоредени на неколку локации во градот: Дирекција на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Одделение за грижа на корисниците во ЈП Комунална Хигиена – Скопје, ГТЦ на приземје, Капитол Мол во Аеродром и Сити Мол во Карпош.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...