ИНФО

Погледнете каде денеска ќе нема струја

Во период од 9 до 14 часот без струја ќе остане дел од с.Кучевиште, а еден час струја ќе нема на дел од ул.Мирче Оровчанец почнувајки од 9 часот. Во Општина Карпош електрична енергија ќе нема на дел од ул.Поп Богомил кај бр.9 во перод од 9 до 14 часот, како и на булевар Партизански Одреди бр.59 влез 4 и соседните влезови, времениот прекин е од 10 до 12 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...