ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Погледнете каде денес ќе нема струја

Денеска од 08:30 до 12 часот без струја ќе останат жителите на ул. 15 ти Корпус, а од 08:30 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците на ул. Тодор Чангов подулички 41, 43, 44, 45, 47.

Во период од 09 до 14:30 часот без елетрична енергија ќе останат деловните објекти на бул. Осми Септември спроти Stop&GO, како и дел од ул.Анастас Митрев, околу Маркет Кипер од 10 до 14 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...