ИНФО

Неделна временска прогноза

Денес времето ќе биде умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Температура ќе се движи од 6 до 16 степени.

Во среда, умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 18 степени.

Според моменталната прогноза на метеоролозите, во четврток ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минимална температура ќе се движи од -2 до 4 степени, а максималната од 17 до 24 степени.

Овој петок ќе го обележи, променливо облачно време, на повеќе места со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Минимална температура ќе се движи од 2 до 8 степени, а максималната од 13 до 19 степени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...