ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 10 ДО 17 АПРИЛ!

Тајна љубов ги чека Раковите, нова деловна понуда за Стрелците, а еве кој не мора да се грижи за пари.

Влегувањето на Венера во Близнаците на 11 април ни носи интересен период кога е љубовта во прашање, а тоа најмногу ќе им одговара на Близнаците, Вагите и Водолиите. Марс е во Рак, па емотивно доживуваме се што ни се случува, а фокусот е на семејните вредности и прашањата во домот. Искористете ја следната недела за да ги завршите документите и преговорите, бидејќи Меркур почнува ретроградно веќе на 21 април.

ОВЕН (21.3-20.4)

РАБОТА – Влегувањето на Венера во Близнаците на работа ви носи многу ветувања, односно празни зборови кои веројатно нема да се исполнат. Затоа треба да внимавате кој ви ветува. Марс во Рак ве тера да се фокусирате на недвижен имот и семеен бизнис. Имате идеја како да станете независни, па не е лошо да работите на тој план.

ЉУБОВ – Венера во Близнаци ви носи преписка со млад човек. Ова е некој кој многу зборува, но не се докажува со дела. Поради ова, ќе разберете дека многу договори за состаноци остануваат само на зборови. Ќе ви бидат привлечни комуникативните луѓе кои имаат смисла за хумор.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

БИК (21.4- 20.5.)

РАБОТА – Искористете ја неделата што е пред нас, бидејќи Меркур се уште не е ретрограден, за да ги спроведете преговорите. Венера влегува во втората куќа, па ќе има нови преговарачи за висината на вашата плата. Затоа треба да ја искористите следната недела додека Меркур не оди во ретроградна состојба на 21 април. Ве очекуваат ненадејни пресврти и неочекувани ситуации, но ќе бидете одлучни и истрајни во вашите намери.

ЉУБОВ – Марс е во Рак, па една личност го доживува секој ваш збор и емотивно се движи. Ова е време за емотивни разговори. Ќе ве привлекуваат луѓе кои се поемотивни од вас, веројатно затоа што ќе бидете премногу окупирани со финансии и ветувања.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА– Меркур во Бик ви носи настани зад затворени врати. На работа се случуваат многу работи за кои не знаете, но ќе дознаете со текот на времето. Едно е сигурно, во овој момент немате јасна слика што се случува на ниту едно поле. Венера во вашиот знак ќе ви донесе личен шарм, па лесно ќе ги убедите луѓето во вашето мислење. Сепак, внимавајте на луѓето кои ви кажуваат едно, а прават друго.

ЉУБОВ – Венера во вашиот знак ви носи можност да се заљубите. Ова е периодот од годината во кој ќе ја обновите гардеробата, ќе го промените стилот на облекување и генерално ќе се разубавите. Ќе бидете неодоливи за луѓето од спротивниот пол. Пред вас е период во кој ќе имате повеќе можности за љубов.

ЗДРАВЈЕ – Психосоматски проблеми.

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА – Марс во вашиот знак ви носи доволно енергија за да се борите за вашите цели на сите полиња. Користете го влијанието на Марс за да ја насочите енергијата во вистинската насока. Имате големи амбиции во кариерата, но ќе сфатите дека сите овие планови нема да се реализираат во временската рамка што ја очекувате.

ЉУБОВ– Венера во Близнаци ви носи тајна преписка со личност која веројатно не е сингл. Ова е некој кој ќе ви биде интересен во пораките, но не и во постапките. Аспектите на Сатурн ви носат можност да постигнете стабилна врска, па можете да го искористите тоа.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА – Сатурн во аспект со Венера ги успорува деловните преговори. Односно, некои од вашите очекувања нема да се остварат во наредниот период. Затоа треба да бидете трпеливи. Периодот се уште е поволен за патување. Искористете ја следната недела за да ги договорите условите за плаќање, бидејќи ретроградниот Меркур започнува на 21 април, па ќе биде тешко.

ЉУБОВ – Венера влегува во Близнаците, па пријател ќе ви ги искаже чувствата. Во наредниот период ќе има многу зборови во оптек. Еве зошто љубовта се раѓа од пријателството. Ќе имате и интересно запознавање преку работа.

ЗДРАВЈЕ – Главоболки.

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА – Меркур во деветтата куќа ви носи можност за патување. Тоа е одличен период за усовршување на знаењето, но и за преселба во друг град заради работа. Сатурн во Риби условува голема деловна промена кога станува збор за деловното партнерство. Користете ја следната недела додека Меркур не е ретрограден за да ја завршите документацијата.

ЉУБОВ – Добар период е за љубов. Сепак, влегувањето на Венера во Близнаците ќе ви донесе многу непотребни зборови во врската, а малку конкретни резултати. Успешна личност од работа ќе се обиде да флертува со вас, но тоа нема да ви се допадне.

ЗДАВЈЕ – Добро.

ВАГА (24.9.-23.10.)

РАБОТА – Сатурн во Риби ви носи драстични промени на работното место. Сите ваши цели ќе се реализираат побавно отколку што би мислеле. Во вториот дел од неделата, Венера во Близнаци ќе ви донесе повеќе хумор на работа, па многу проблеми ќе ги доживувате како минливи.

ЉУБОВ – Марс во Рак ви носи период во кој семејните вредности ќе бидат во фокус. Партнерот емотивно доживува се што се случува во вашата врска, затоа подгответе се за нови разговори. Некои Ваги ќе планираат патување со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ – Главоболки.

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА – Марс во Рак ви одговара, па деловната ситуација работи во ваша корист. Иако имате големи очекувања од еден пријателски контакт, ќе сфатите дека вашиот труд вреди најмногу. На работа има брзи пресврт и ова темпо ќе продолжи до 15 мај.

ЉУБОВ – Меркур во Бик ви носи неочекувано запознавање со помлада личност. Може да биде и некој кој е познат на јавноста. Единственото нешто што ќе забележите е дека многу ќе остане во зборови, а малку во дела. Не треба да верувате во се што ќе слушнете.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА– Влегувањето на Венера во Близнаците ви носи најмалку две деловни можности, но и можност да ја промовирате работата што ја работите. Бидејќи Меркур ќе направи спој со Уран, ве очекуваат нагли промени во кариерата и одлуки кои набрзина ќе ги донесете. Можно е да направите драстични потези кои ќе влијаат на понатамошниот тек на вашата кариера.

ЉУБОВ – Меркур во Бик ви носи флерт на работа. Исто така, личност која е позната на јавноста, ќе ви ветува разни работи, но многу од тоа ќе остане на зборови. Ќе ве изненади појавата на личност од работа која наеднаш ќе покаже интерес и ќе ги открие своите чувства.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА – Венера во Близнаци ви носи зголемена комуникација на работното место, а новите технологии ќе играат голема улога во тоа. На моменти ќе имате впечаток дека не ги разбирате колегите, а ниту тие ве разбираат, бидејќи Венера во Близнаците е муабет, а не конкретна. Сатурн во третата куќа фаворизира комплетирање на документи и треба да го искористите тој период до 21 април додека Меркур не е ретрограден.

ЉУБОВ – Венера во шестата куќа ви носи нова симпатија на работа. Од друга страна, Меркур во петтата куќа укажува на нови познанства на јавни места, но и преку интернет. Во секој случај, во наредниот период ве очекува повеќе забава и излегување на јавни места.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА – Марс во шестата куќа ви носи период во кој лично доживувате проблеми на работа. Темпото ќе биде побрзо, а ќе имате обврски над глава. Сето ова ќе предизвика да се чувствувате расеано, а дома ќе ве вознемируваат неважни информации.

ЉУБОВ – Искористете го Сонцето во Овен за да започнете нешто ново со партнерот и да ја освежите врската. Венера во Близнаци ви носи повеќе забава во пропишаните недели, па некој ќе успее да ве извлече од дома. Можно е пократко патување.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

РИБИ (20.2.- 20.3.)

РАБОТА – Меркур во аспект со Уран ви носи промени кога се во прашање деловните партнерства. Нагласеното второ поле ви обезбедува добра заработка, така што нема потреба да се грижите за пари. Многу преговори ќе бидат пролонгирани во последен момент поради непредвидени околности.

ЉУБОВ – Меркур во Бик ви носи зголемена кореспонденција со една личност која ви е блиска, но дури сега ги покажала своите намери. Тој е некој кој е упорен и ќе ве изненади со своите идеи. Ќе најдете и познаници преку Интернет.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...