ИНФО

Казнети 130 возачи во Скопје, 72 за брзо возење

Вчера во Скопје изречени се вкупно 130 казни во сообраќајот и тоа за возење повеќе од дозволената брзина се изречени 72 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за возење под дејство на алкохол, а изречени се и четири казни за користење мобилен телефон при возење, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, со апел до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта, најавуваат од МВР.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...