ИНФО

Детска ликовна работилница во ЗОО

Денес, со почеток во 11:00 часот во Зоолошката градина во Скопје ќе се одржи детска ликовна работилница.

Секој учесник на работилницата ќе добие боенка, а дружењето ќе биде со музика, игри и креативно боење, информираат од скопската Зоолошка.

Зоолошката градина Скопје продолжува со низата едукативни работилници, настани и други содржини, а во исто време како општествено одговорна компанија додели влезници за настанот на Центарот за згрижувачки семејства, велат надлежните.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...