ИНФО

ПОБРЗАЈТЕ ЗА НОВ ВЕЛОСИПЕД ВО КАРПОШ: Останати уште 200.000 денари општински субвенции

Општина Карпош располага уште со 200 илјади денари од вкупно 700 илјади денари наменети за субвенции за купување нов велосипед, електричен тротинет и електричен велосипед. Субвенционирањето започна на 21 март, а од Општината ги поттикнуваат карпошани да аплицираат, доколку сакаат да се подноват со едно од овие превозни средства.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...