ИНФО

КИСЕЛА ВОДА И КАРПОШ УТРОВО БЕЗ ВОДА

Поради уличен дефект на ул .Хашка 19, прекинато вода ќе немаат корисниците од ул. Хашка, Бањалучка, Будимпештанска, Урош Џудовиќ и дел од ул.Женевска од 09:30 часот до завршување.

Поради изведување на водоводен приклучок на ул. Христо Татарчев бр.47 г, вода ќе немаат корисниците на потегот од раскрсница ул. Франк Харкорд Манинг до ул. Христо Татарчев кружен тек, ул. Христо Татарчев крак 2 и дел од ул. Димо Хаџи Димов од 09:00 часот до завршување.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...