ИНФО

Еве кои делови денес ќе останат без струја

Ilustracija za samoocitanje elektricnih mjerila. Foto: Duje Klaric / CROPIX

Денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на ул. бр.70 во Волково, општина Ѓорче Петров, во периодот од 09:00 до 14:00 часот, а во периодот од 08:50 до 10:30 часот корисниците од индустриската зона Илинден, како и корисниците од долен дел од с. Арачиново.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...