ИНФО

Аеродром добива уште еден спортски терен

Аеродромци добиваат уште еден спортски терен во близина на основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“. Инвестиција во овој спортски терен опфаќа поставување нова тартан подлога, нова безбедна ограда, нови голови и кошеви за фудбал и кошарка, како и уредување на околниот простор.

Наскоро почнува изведбата на нови спортски игралишта – во основното училиште „Љубен Лапе“ и мултифункционален спортски комплекс во Лисиче, информираат од општина Аеродром.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...