ИНФОСКОПСКИ ВЕСТИ

СООБРАЌАЈ: Метеж на улиците

Денешниот метеж е на следниве улици:

-мост и бул. Гоце Делчев кон бул.Илинден,
-ул. Димитрије Чуповски кон бул. Свети Климент Охридски,
-бул. 3та Македонска бригада кон ул. Пролет,
-ул. 11 Октомври кон Центар,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул.Водњанска.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...