ИНФО

Половина Скопје денес без струја

Денес без електрична енергија ќе останат:
Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, дел од ул.Анастас Митрев, делот околу маркет Кипер во Општина Аеродром;
Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, ул. 1409, деловни објекти после АДИНГ кон БК Мебел во Општина Карпош;
Во периодот од 09:00 до 11:00 часот, ул. Кирил и Методиј бр. 24 – цела зграда во Општина Центар;
Во периодот од 08:30 до 11:30 часот, ул.Александар Турунџев од бр.2 до бр.10 во Општина Бутел;
Во периодот од 12:30 до 14:00 часот, ЈОУ Орце Николов, ул. Карпошово востание, бр.1 во Општина Карпош;
Во периодот од 08:00 до 14:00 часот, дел од Горно Соње, околу црква Св. Никола, дел од ул. 4 во Општина Сопиште;
Во периодот од 09:00 до 13:00 часот, дел од с. Орешани (на влез кај пумпна станица м.в.Бела Земја) во Општина Зелениково;
Во периодот од 10:00 до 13:00 часот, објекти на бул.8-ми Септември од раскрсницата со ул.Скупи до мостот Вардар од страна на Хубо Маркет во Општина Карпош.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...