АКТУЕЛНО

КИСЕЛА ВОДА РАСКОПАНА: Асфалт и крпење дупки на три улици

Три улици во Општина Кисела Вода ќе добијат нов асфалт. Според најавите од оваа општина, реконструирани ќе бидат улиците Бранко Заревски на потегот од крстосницата помеѓу улиците Славка Динкова до Малешевска, санирана ќе биде и улицата Ниџе Планина на делот помеѓу улиците Славка Динова и Гандиева, а комплетно ќе се закрпи од дупки и ќе се асфалтира и улицата Малешевска.  На оваа улица ќе бие поставено и ново штедливо осветлување.
За дел од овие улици предвидено е да добијат и нови троторари.
Според надлежните, овие улици со години наназад не се санирани, а се клучни за непречен сообраќај во овој дел од Кисела Вода.
Најавите од Кисела Вода се дека реконструкцијата ќе биде завршена за 10-тина дена.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...

АКТУЕЛНО

Скопје деветта година дел од „The Distinguished Gentlmens Ride“

Урбаните моторџии традиционално и годинава за утре го имаат закажано хуманитарното дефиле...

АКТУЕЛНО

Францускиот институт со прва дигитална интерактивна изложба во Ист гејт мол

Францускиот институт во Скопје , во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на постоењето...

АКТУЕЛНО

Денес, бесплатен влез во музеите

На овој ден музеите во земјата традиционално ги отворат своите врати и...