ИНФО

СООБРАЌАЕН ХАОС: Кои скопски улици да ги избегнувате

Денес на овие улици има сообраќаен хаос:

-бул.8ми Септември кон ул. Скупи,
-бул. Гоце Делчев кон ул. Беласица,
-бул. Киро Глигоров во двете насоки,
-ул.Беласица во двете насоки,
-бул. 3та Македонска бригада кон ул. Пролет,
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
-ул. 11 Октомври кон Центар,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул.Водњанска.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...