ИНФО

БЕЗ СТРУЈА: Прочитајте ја листата на скопски улици кои денес ќе немаат електрична енергија

Ilustracija za samoocitanje elektricnih mjerila. Foto: Duje Klaric / CROPIX

Еден час без струја ќе останат корисниците од бул. ВМРО бр. 1 со почеток од 09 часот. Во период од 10:00 до 14:30 без струја ќе бидат објектите на Бул.8-ми Септември од раскрсницата со Ул.Скупи до мостот на Вардар, од страна на Хубо Маркет, како и дел од с.Кучевиште од 09 до 14 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...