ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Еве каде денес ќе нема струја

Денес, без струја во период од 08 до 12 часот ќе останат објектите на булеварот 8-ми Септември од раскрсницата со ул.Скупи до мостот на Вардар, од страна на Хубо Маркет, како и дел од с.Долно Соње, од маркет Рисал кон мв.Грчоица, с.Долно Соње, мв.Грчоица во период од 09 до 12:30 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...