ИНФО

Овој месец не очекуваат два продолжени викенди

Овој Април не очекуваат два продолжени викенди поради празниците што следат:

17 април (понеделник), вториот ден од Велигден според православниот календар

21 април (петок), првиот ден од Рамазан Бајрам

За граѓаните од православна вероисповед неработен е 14.април кога се одбележува Велики петок, ден пред Велигден.

Тоа значи дека верниците од православна вероисповед ќе имаат четири слободни дена за Велигден.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...