ИНФО

Карпош доби нови столпчиња и пешачки патеки

|Во Општина Карпош, на укажување на жителите, направени се неколку санации на пешачки патеки и столпчиња, со цел да се обезбеди безбедно движење на пешаците. Во акцијата се поставени 14 попречни столпчиња во правец на булеварот Партизански одреди до платото на Лептокарија, Карпош 3, со цел да се обезбеди движењето на пешаците кои поминуваат преку паркингот. Направена е и патеката на улицата Бахар Моис, во Тафталиџе. Исто така, е извршена санација на колско пешачки патеки и реконструкција на отворите за вентилација на подземните гаражи.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...