ИНФО

НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА: Без вода дел од Кисела Вода

Поради поврзување од стара на нова водоводна мрежа на ул. Димо Хаџи Димов бб (во близина на комплекс Шампионче), од 08:30 часот до завршување со работните активности без вода ќе бидат корисниците од дел од ул. Димо Хаџи Димов и дел од ул. Божидар Аџија.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...