ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Ракот напредува на работа, Овенот планира заедничка иднина со саканата личност

Оваа недела ни носи две важни промени и важни настани. На самиот почеток на неделата ќе имаме транзиција на Меркур во стабилниот знак Бик, кој ќе ни донесе суштински одлуки и важни договори. Сега работете на тоа додека Меркур не оди ретроградно.

ОВЕН (21.3-20.4)

РАБОТА: Пред вас е многу бурна и активна недела. Многу работа, но и задоволство на ова поле. Само внимавајте на трошењето пари во овој период.

ЉУБОВ: Искористете ја оваа недела добро да размислите за своите емоции и да донесете правилна одлука доколку чувствувате дека не сте задоволни од однесувањето на личноста која ве привлекува. Напорна, убава недела за планирање на заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

БИК (21.4- 20.5.)

РАБОТА: Оваа недела е идеална за решавање на некои дилеми, како и можност за добивање позитивен глас поврзан со финансиите.

ЉУБОВ: Добро се чувствувате, можност за влегување во убава емотивна врска која навистина ветува. На оние кои се во врска, им претстојат убави моменти и поддршка од саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија.

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА: Извесна нестабилност и зголемено трошење пари. Убави промени за сите што работат во затворени институции.

ЉУБОВ: Не е најдобра недела за влегување во емотивни врски. Можност за интересна комуникација со личност која не е во ваша близина или живее подалеку и влегување во тајни или паралелни врски.

ЗДРАВЈЕ: Можност за минливо возбудување и настинки.

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА: Активни сте и задоволни со финансиите. Можност за напредок, но на самиот почеток на неделата можни се несогласувања со колегите.

ЉУБОВ: Многу дружење и нови познанства. Можност за остварување на желбите кога е во прашање љубовното поле. Ќе уживате во друштво на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА: Променлива недела кога е работата во прашање. Во првата половина од неделата ќе бидете задоволни од работата и финансиите, а во втората половина од неделата внимавајте на трошењето пари.

ЉУБОВ: Не е најдобрата недела за почеток на нешто ново, но зафатените луѓе можат да очекуваат поддршка и разбирање од партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можен преоден замор, немирен сон. Работете на квалитетот на вашиот сон и одморете се повеќе.

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА: Секој што работи во странство може да очекува успех и задоволство на ова поле. Погодна недела за планирање на понатамошни активности. Задоволни сте со вашите финансии.

ЉУБОВ: Можност да планирате убаво патување со саканата личност. Некои Девици може да остварат добра комуникација со личност која не е од нивното родно место.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА (24.9.-23.10.)

РАБОТА: Нема големи промени на ова поле. Можно привремено незадоволство. Не е најдобрата недела за подигање заем.

ЉУБОВ: Ќе бидете романтични и некој ви ги разбранува емоциите, но почекајте уште малку доколку планирате да влезете во емотивна врска. Зафатени, зголемени страсти, избегнувајте несогласувања со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Блага претпазливост против вирусни инфекции.

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА: Сите оние кои се занимаваат со јавна работа може да очекуваат просперитет. На крајот на неделата ве очекуваат многу планови и задоволства. Финансиите конечно се добри.

ЉУБОВ: Прекрасна недела за љубов. Планирање на семејството, како и можност за влегување во врска, доколку сте слободни. Почетокот на неделата може да донесе привремено незадоволство.

ЗДРАВЈЕ: Можни помали проблеми со циркулацијата и варењето.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА: Активни сте, можни се промени на ова поле. Сознанието или гласот поврзан со работата ќе ве поттикне.

ЉУБОВ: Не е недела за влегување во нови емотивни врски. Зафатен, убаво секојдневие и многу планови со саканата личност насочени кон подобра иднина.

ЗДРАВЈЕ: Можни привремени проблеми со дигестивниот тракт.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА: Многу движење, нови контакти и задоволство кога е работата во прашање. Работата и посветеноста нема да ви бидат тешки. Можност за унапредување.

ЉУБОВ: Убава недела полна со пријатни изненадувања. Зафатен, планирање на заеднички живот или проширување на семејството.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на исхраната. Можни минливи стомачни проблеми.

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА: Нема поголеми промени кога е работата во прашање. Секој што се занимава со приватен бизнис може да очекува убави весници.

ЉУБОВ: И на ова поле без значајни промени и настани. Зафатени, убави моменти со саканата личност и можност за правење планови, промени во самиот дом – работа на куќата или размислување за преселба.

ЗДРАВЈЕ: Можност за настинки и проблеми со грлото.

РИБИ (20.2.- 20.3.)

РАБОТА: Ќе бидете активни и задоволни од работата, плановите и финансиите. Позитивен глас ќе донесе радост во вашиот живот.

ЉУБОВ: Многу дружење и предизвикување емоции оваа недела. За зафатените, можно кратко патување или патување со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Земете повеќе витамини и работете на имунитетот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Бик: 3 хороскопски знаци очекуваат среќни вести

Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 8. до 14. април

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ: Ретроградниот Меркур и затемнувањето на Сонцето во Овен носат хаос

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец, бидејќи на 2 април нè очекува...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 30 март

Венера, планетата на љубовта, е силно во Риби, каде што носи возбудливи...