ИНФО

И ова утро гужви на улиците

Утрово се забележани гужви на улиците:

-ул. Димитрије Чуповски кон к-ца со бул. Свети Климент
Охридски,
-бул. Гоце Делчев во двете насоки,
-бул. Кочо Рацин кон к-ца со ул. 11 Октомври,
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
-бул. 3та Македонска бригада кон ул. Пролет,
-ул. 11 Октомври кон Центар,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул.Водњанска.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...