ИНФО

РЕД СОНЦЕ, РЕД ДОЖД: Каква е прогнозата за престојниот викенд

Според најавите од метеоролозите, временската прогноза за викендот пред нас е променлива.

Првиот ден од викендот не очекува засилен ветер, а во попладневните часови има услови за краткотраен локален дожд. Температурата ќе биде релативно, висока со минимална температура од 3 до 8 степени и максимална од 16 до 22 степени.

Нестабилното време ќе продолжи и во недела. Ќе биде променливо облачно со локален дожд, во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Минимална температура ќе се движи од 3 до 9 степени, а максималната од 14 до 19 степени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...