ИНФО

ПОВРЗУВАЊЕ НА НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА: Карпош и Кисела вода денес без вода

Поради поврзување на нова водоводна мрежа на крстосницата Гиго Михајловски/Новопроектирана, без вода ќе останат  корисниците од следниве улици : ул.Гиго Михајловски, ул. Иван Аговски, ул. Руѓер Бошковиќ, ул. Даскал Камче и дел од ул. Франклин Рузвелт (потегот од бул. Партизански Одреди до Орце Николов). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со работните активности.

Поради поврзување од стара на нова водоводна мрежа на ул. Димо Хаџи Димов бб (во близина на комплекс Шампионче), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул. Димо Хаџи Димов и дел од ул. Божидар Аџија. Вода ќе нема од 08:30 часот до завршување со работните активности.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...