ИНФО

Ќе се реконструираат краците на улица во Шуто Оризари и Гази Баба

Ќе се реконструираат краците на улицата „Македонска Косовска Бригада‘‘ во Шуто Оризари.

За краците број 38 и 40 потребни се 5.831.140 денари, додека за кракот 50 потребни се 4.303.898 денари. Средствата потребни за реконструкција на улицата се обезбедени од Град Скопје.

Во општина Гази Баба ќе се реконструираат краците од улицата „Христофер Жефаровиќ‘‘, и за оваа реконструкција потребни се 2.050.000 денари кои ги обезбеди Град Скопје.

Реконструкцијата ќе се изврши од страна на ЈП Улици и Патишта.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со слаб ветер

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од...

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...