ИНФО

УЛИЧЕН ДЕФЕКТ: Една улица во Визбегово и Маџари без вода

На ул.3 во Визбегово,вода ќе немаат корисниците од ул.3 од 10:30 часот до санирање на дефектот.

Поради дефект на приклучна цевка на ул.Палмиро Тољати бр.206, без вода ќе бидат корисниците од ул.Палмиро Тољати и дел од ул.Маџари од 11:00 часот до санирање на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...