ИНФО

НЕКАДЕ И ДО ПЕТ ЧАСА: Каде ќе нема струја

Денес од 11 до 14 часот без струја ќе останат дел корисниците на улица „Прашка“ и тоа од бр.54 до бр.70 и дел од ул. Букурешка од бр.110 до бр.140, од 09 до 11 без струја ќе бидат и бурекџилниците и сендвичарите кои се во склоп на гаражи на ул. „Париска“ ББ спроти Болница 8ми Септември и Филип Втори.

Во период од 12:00 до 14:30 без електрична енергија ќе остане и дел од с.Кучевиште, како и корисниците од с.Семениште, Чајлане, Раовиќ, Буковиќ, Ласкарци во времетраење од 09 часот до 15:30 во Општина Сарај.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...