ИНФО

Маскенбал во Бутел

Во петок ќе се организира маскенбал за најмладите во паркот пред Општина Бутел. Априлијадата ќе започне во 10:30 часот, а присутните ќе можат да се забавуваат со кловнови, анимации и омилените детски ликови од цртаните филмови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖА: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Сончево и топло...

ИНФО

Ново детско игралиште во Илинден

Дечињата од населбата Илинден од денес добија ново детско игралиште кое се...

ИНФО

Бесплатни ранчиња за сите првачиња и униформи за сите основци во Кисела вода

Општина Кисела Вода ќе обезбеди бесплатно ранче и училиштен прибор за секое...