ИНФО

Бесплатно паркирање повеќе за лица со попреченост на сите градски паркинзи

Лицата со попреченост независно од местото каде живеат ќе добијат право за повластено користење на јавните паркиралишта на ЈП Градски паркинг. Советот на Град Скопје денес ја усвои иницијативата според која Градски паркинг најдоцна за седум дена ќе треба да изготви измени на Програмата за повластено користење на нивните паркинзи, и да ја проѓири листата на дијагнози на лица со попреченост. На овој начин ќе се зголеми можноста повеќе лица со попреченост да можат повластено да користат паркинг услуги.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд....